Jak wybrać rodzaj wiertła diamentowego zgodnie z naturą skały i metodą wiercenia?

July 29, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Jak wybrać rodzaj wiertła diamentowego zgodnie z naturą skały i metodą wiercenia?

1) Bit PDC, płaski bit z polikrystalicznego diamentu i bit do montażu powierzchniowego są zwykle stosowane do miękkich, średnio twardych i całkowicie jednorodnych skał.

2) Wiertła impregnowane są zwykle używane do twardych, twardych, połamanych, pękniętych i silnie ściernych skał.

3) Wiertło diamentowe o twardej osnowie jest wybierane do miękkiej skały o dużej ścieralności, grubym ziarnie i łamaniu.

4) Wiertło diamentowe z miękką osnową jest wybierane do twardych, słabo ściernych, drobnoziarnistych i nienaruszonych skał (formacja „ślizgająca”).

5) Jeśli istnieje sprzeczność między ścieralnością a twardością, podlega ścieralności.Na przykład w przypadku skał o dużej ścieralności i dużej twardości należy wybrać osnowę supertwardą.W przeciwnym razie matryca zostanie szybko zużyta przez skały i wędzidło straci zdolność do pracy.

6) Diamenty wysokogatunkowe i drobnoziarniste powinny być wybierane ze względu na złożoną formację skalną i większą ścieralność.

7) Skała ma silną ścieralność, stosunkowo połamane i grube cząstki.Wybierana jest matryca o wysokiej koncentracji diamentów.

8) Jeśli skała jest miękka, połamana, ścierna i twarda, należy wybrać impregnowany wiertło diamentowe z wieloma dyszami i dużą dyszą, w przeciwnym razie należy wybrać wiertło z wieloma dyszami i małą dyszą.

9) Zakres zastosowania typowego kształtu wargi diamentowej jest następujący;

① Płaskie dno.Po opuszczeniu otworu trwa proces, a normalny materiał filmowy można uzyskać dopiero po zmieleniu otworu w mikro łuk.Słaba stabilność, łatwe do spowodowania gięcia otworu wiertniczego, powszechnie stosowane w wierceniu skał twardych i średnio ściernych.

② Warga jest okrągła.Może skrócić początkowy czas szlifowania i jest często stosowany w skałach średnio twardych i średnio ściernych.

③ Półokrągła warga.Wewnętrzna i zewnętrzna krawędź wargi jest wzmocniona, odpowiednia do skał twardych i ściernych.

④ Stopniowana warga (pojedynczy lub wielokrotny krok).Jest powszechnie stosowany w wiertłach drutowych i innych wiertłach o grubych ściankach, aby uzyskać pękniętą wolną powierzchnię.Ma dobrą stabilność wiercenia i pewien efekt przeciw odchyleniom.Nadaje się do średnio twardej, słabo ściernej warstwy skalnej.

⑤ Stożkowa powierzchnia wargi (stożek wewnętrzny, stożek zewnętrzny, dwustożkowy).Na dnie otworu ma dobrą stabilność i prowadzenie, co sprzyja zapobieganiu odchyleniom.Jest często używany w wiertłach do rdzeniowania drutu.

⑥ Dolna warga spryskująca.Dno otworu jest myte do czysta, co może poprawić szybkość odzyskiwania w pokruszonej skale, ale przetwarzanie jest złożone.

⑦ Koncentryczna ząbkowana warga.Wyniki pokazują, że na dnie otworu znajduje się wiele swobodnych powierzchni, a gruboziarnisty proszek skalny jest pomocny w cięciu diamentów;Wymagany nacisk osiowy jest niewielki, a także pełni funkcję przeciwodchylenia;Nadaje się do twardych, gęstych i słabo ściernych skał.

⑧ Prostokątna warga trapezowa.Powierzchnia kontaktu ze skałą na dnie otworu jest niewielka, ciśnienie właściwe jest duże, a dysza jest duża.Nadaje się do formacji i ma pewne szerokie spektrum, ale nie nadaje się do formacji rozbitej.

⑨ Wybór wargi pochylonego wiertła.Do wygięcia rozgałęzień należy wybrać wiertło o małej krzywiźnie poza dolną wargą, aby pobrać skałę na boki i wykonać nowe otwory;Aby poprawić żywotność i jakość pochylonego wiertła, do pochylenia dna otworu można wybrać wiertło o większej krzywiźnie poza dolną wargą.Środek wargi nachylonego wiertła powinien unikać „martwego punktu” prędkości zerowej.

Skontaktuj się z nami
Osoba kontaktowa : Mr. Bill, George, Michael
Tel : 13764195009
Faks : 86-021-54380177
Pozostało znaków(20/3000)